אנדרואיד_8_אוראו
על ידי
0

אנדרואיד 8

תאריך: אוגוסט 22, 2017
קטגוריות: בלוג

Android 8.0 Oreo

אנדרואיד 8 היא מערכת ההפעלה הבאה מבית גוגל. בהתחלה היא הייתה ידועה בשם Android O, אך כעת אנחנו יודעים ששמה המלא הוא Android Oreo לפי מסורת ארוכה של מערכת הפעלה נקראת על ממתק מוכר כמו אנדרואיד קיט קט ואנדרואיד נוגט.

חשוב להדגיש שהשיפורים לעומת אנדרואיד 7 הם לא מדהימים, אבל בהחלט חשובים ויעזרו לנו להפיק את המרב מהטלפון שלנו:

מהירות

אנדרואיד 8 תגביל את פעילותן של אפליקציות שרצות ברקע על מנת לספק יותר מהירות לאפליקציות בהן משתמשים כרגע. כמו כן, היא אמורה לקצר את זמן האתחול בעוד חמישים אחוז. עוד תוספת נחמדה היא האופציה להפעיל אפליקציות גדולות אחרי שהן ירדו באופן חלקי.

סוללה

גם משך חיי הסוללה, אחת הצרות של כל סמארטפון מודרני עשוי להשתפר בשל התכונות הנ"ל, אך גם באמצעות מגבלות על חיבור ה-GPS והגישה לאינטרנט של חלק מהאפליקציות.

התראות נוחות יותר באנדרואיד 8

כל מי שמשתמש במספר אפליקציות של הודעות מיידיות במקביל מכיר את הבלגן שיש לו במסך ההתראות. אנדרואיד 8 צפויה לעשות קצת סדר ולסמן כל התראה בצורה אחרת, לחלק אותן לקטגוריות ולאפשר לצפות בהתראות של כל אפליקציה בנפרד כאשר לוחצים עליה.

עוד תכונה שימושית תהיה האפשרות להחביא התראות ולהציג אותן שוב, משהו שעד כה היה צריך לפתוח דרך אפשרויות מפתחים או אפליקציה חיצונית.

אנדרואיד_8_במכשירי_גוגל

צמצום אפליקציות

היו כבר יצרנים שהציעו להפעיל כמה אפליקציות על גבי אותו המסך באמצעות חלונות מרובים, אבל אנדרואיד 8 תיתן גם את האופציה לנעוץ אפליקציה אחת ממוזערת בתוך אפליקציה אחרת באופן מעט דומה לסרגל המשימות ב- Windows.

אבטחה אקטיבית

מלבד עדכוני האבטחה התקופתיים, מערכת ההפעלה תסרוק את האפליקציות שפועלות בטלפונים סלולרים על מנת לזהות התנהגות חשודה, מה שנפוץ הרבה יותר על מכשירי אנדרואיד בהם אין ממש מגבלות על התקנת אפליקציות חיצוניות.

לא הכול ורוד

למרות שכולנו נרצה לשים את ידינו על הגרסה האחרונה של אנדרואיד, העובדה שכל יצרן מתאים לעצמו גרסה מעט שונה של מערכת ההפעלה תגרום לכך שכנראה יעבור עוד לא מעט זמן עד שנוכל להשתמש בה. למעשה, כרגע היא עדיין נמצאת בבדיקה מוקדמת על ידי המפעילים הסלולריים ותגיע קודם כל למכשיר הפיקסל של גוגל ושתי הגרסאות האחרונות של מכשירי הנקסוס (5x ו-6p).

החדשות הטובות הן שבעתיד השדרוג יעשה קל יותר ולא נצטרך לחכות כמה חודשיים טובים. הדבר גם ישפר את התהליך של פיתוח אפליקציות לאנדרואיד מכיוון שהמפתחים יוכלו לפתח למגוון רחב יותר של מכשירים שיתמכו במערכת ההפעלה החדשה וכך לייצר אפליקציות יציבות ובטוחות יותר בלי להתפשר על הביצועים שלהן.

תגיות: