הוא כבר כאן: אייפון X – המכשיר שאי אפשר להתעלם ממנו

כל אוהבי הטלפונים הסלולריים והטכנולוגיה לא יוכלו לעמוד בפני המכשיר החדש של חברת אפל, הלו הוא אייפון X, המהווה גם את מכשיר העשור של החברה. ההשקה שלו, שהתרחשה ב12 לספטמבר 2017 השאירה את הקהל חסר נשימה: מדובר על המכשיר החדיש ביותר בעולם הטכנולוגי של ימינו. הדבר הראשון והבולט ביותר שנוכל לראות זו העובדה שלאייפון הזה, בניגוד לכל האייפונים הקודמים, אין כפתור בית בכלל ותצוגת המסך שלו מתפרסת על רוב חזית המכשיר. מבחינת העיצוב ניתן לראות שהוא משלב אלומיניום, זכוכית ופלדת אל-חלד וניתן לבחור אותו בצבעים כסף ואפור חלל. הוא שוקל 174 גרם בלבד אך מדובר על 174 גרם של גאונות ושל הטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש, אז איך זה שעוד לא רצתם לרכוש אותו?

החידושים לעומת הדגמים הקודמים

בבואנו להשוות בין אייפון X ובין האייפונים הקודמים אנחנו רואים שעוד שינוי זו העובדה שניתן להטעין אותו בצורה אלחוטית על גבי משטחים שמיועדים לכך והכי חשוב: יש בו טכנולוגיה משוכללת ביותר של זיהוי פנים על ידי מעבד ייעודי ומערכת חיישנים. הטכנולוגיה החדישה הזאת עונה לשלם FACE ID והיא גורמת לכך שהאייפון יוכל לזהות את המשתמשים בעזרת תווי הפנים שלהם בלבד. יתרה מכך, יש למערכת גם חיישן אינפרא אדום, מה שאומר שניתן כמובן לפתוח את האייפון גם בחושך כי המכשיר מזהה את הפנים שלכם גם בחושך. הטכנולוגיה הזאת כל כך מפותחת עד כי היא יכולה גם לזהות את תווי הפנים אפילו עם שינויים זמניים כמו: משקפיים, כובע, שיער שהתארך או אפילו זקן.

אייפון 10 – הזיכרון והיכולות

כשמדברים על אייפון X מדברים על שני נפחים שונים שביניהם ניתן לבחור: נפח אחסון של 64GB לעומת נפח אחסון של 256GB. יש למכשיר הזה גם סוללת ליתיום-יון והיא מחזיקה מעמד יותר זמן לעומת אייפון 7, בפועל מדובר על שעתיים יותר ולכן השימוש במכשיר נוח במיוחד. מבחינת הגנות מפני נזקים ניתן לראות שאייפון 10 מוגן מפני מים ואבק בהתאם לתקן IP67 והוא יכול להחזיק מעמד בעומק של עד מטר במים למשך לא פחות משלושים דקות. נעים להאזין בו למוזיקה, לסרטונים ולכל דבר שכולל סאונד כי יש בו שני רמקולים סטראופוניים באיכות ללא פשרות, מה שמסביר מדוע המכשיר הזה עתיד לכבוש את העולם.

iphone_X_pic_700

אייפון 10

כל תמונה הופכת לזיכרון באייפון 10

איך אפשר לדבר על מכשיר כמו אייפון X ולא להזכיר את נושא מערך הצילום שבו? מדובר על מערך צילום כפול שכולל שתי עדשות בעלות חיישנים של 12 מגה-פיקסל. בנוסף לכך, יש למכשיר גם מייצב תמונה אופטי ואפילו מפתח צמצמם. יש אפשרות לעשות בו סרטונים באיכות 4K ואפשר גם לצלם סרטוני וידאו בהילוך איטי. מערכת ההפעלה של המכשיר היא iOS 11 והצורה היא עדיין הצורה התואמת את כל מכשיר האייפון: מלבן בעל פינות מעוגלות.

מעבד המכשיר הוא A11 BIONIC והוא בעל לא פחות משש ליבות עיבוד שונות בתדר מרבי של 2.5GHZ. המעבד הזה משלב בתוכו גם מאיץ גרפי וזיכרון RAM של לא פחות מ3GB. המכשיר הזה מגיע גם עם יכולות מדהימה של עיבוד התמונה על ידי למידת מכונה ושבב ביוני, מה שהופך את המכשיר לכזה שיש לו יכולות עיבוד מתקדמות ביותר.

מתי ניתן להשיג אותו?

כפי שראינו, אייפון X הוא מכשיר שאי אפשר להתעלם ממנו והוא מביא לנו את שיא הטכנולוגיה לכף היד. לכן אפשר להבין מדוע גם אתם תוהים כעת: מתי ואיפה קונים כזה? ובכן, בוודאי תשמחו לדעת שהזמנות למכשיר הזה תתקבלנה בקרוב ישירות בחברת סים תקשורת, ומכשירי אייפון 8 ואייפון פלוס יושקו בישראל בסוף חודש ספטמבר, כך שיש למה לצפות ושתהיה לכולנו שנה טובה, שנה של טכנולוגיה וחידושים מוצלחים.